Düğün gibi önemli etkinlikler başta olmak üzere tüm etkinliklerde işini iyi bilen bir organizasyon firması ile çalışmak giderek yaygınlaşan bir fikir olmaya başladı.

Organizasyon firmalarının yurtdışında düğün gibi en önemli günleri organize etmesi artık çok sıradan bir uygulama olsa da ülkemizde yeni sayılabilecek bir iş koludur.

Neden bir organizasyon firmasını tercih etmeniz gerektiğini özetleyelim, eminim ki sizde bu maddelere katılacaksınız.

Düğünlerin eğlenceli ve unutulmaz olması gerekmez mi? Peki tüm detaylardan ile gelin ve damat sorumlu olursa en güzel günün keyfini kim çıkaracak? Zaten hazırlığına aylarca uğraştığınız en güzel günde, fotoğraflar çekildi mi? davetlilerin yemeği geldi mi diye endişe ederek geçirecekseniz, o günün keyfini de çıkaramayacaksanız bunun için ileride en çok kim üzülecek?

Organizasyon firmalarından uzak durmanın en önemli sebebi maliyet korkusudur. Neden bir de bir aracı firmaya komisyon verelim ki düşüncesi de aslında hem damat hem gelin için iyi bir fikir olan organizasyon firması tutma fikrinden insanları uzaklaştırmaktadır. Ancak durum hiçte düşünüldüğü gibi değildir. Organizasyon firması tutulması bir çok açıdan tüm etkinliğin maliyetini düşüren bir fikirdir. Birincisi bu sizin ilk büyük etkinliğiniz olabilir ama tecrübeli bir organizasyon firmasının daha önce binlerce düzenlediği ve tecrübe sahibi olduğu iştir. Nereden yemek söylenir, orkestrada kimler olur, fotoğraf çekimi nasıl yapılır bilir. Zaten 3A gibi tecrübeli bir organizasyon firmasının kendi ekibim dediği ve çalıştığı, güvendiği kişiler vardır. Bu kişiler ile çok uygun maliyetler ile çalışabilme imkanı da vardır. Yani sizin tek tek ve de bilmediğiniz kişiler ile pazarlık etme şansınız olmadan yapacağınız anlaşmalar ile toplamda çok daha maliyetli bir organizasyon yaparken, organizasyon firmaları hem piyasayı bildiği hem kendi çalışanları olduğu için maliyetleri oldukça aşağı çekecektir. Elbette maliyetler isteklere göre değişiklik gösterse de tek başınıza yapacağınız anlaşmalardan her zaman daha düşük maliyete sahip olur.

Organizasyon firmaları ile çalışmanın diğer büyük avantajı, işlerden sorumlu olarak karşınızda bir firmanın olmasıdır. Açıkçası karşınızda hesap soracağınız bir muhatabınız vardır. Eğer bir şeyler aksi giderse işleri firma yoluna koymakla yükümlüdür. Aksi takdirde işler ters giderse, ki mutlaka istemediğiniz bir veya birkaç şey etkinlik boyunca başınıza gelir, o her şeyden sorumlu kişi, genellikle etkinlik sahibi damat ve gelin olacaktır. Gerçekten en güzel gününüzde bu sorumluluğu üstlenmeye değer mi?

Diğer bir neden, hemen konuya gelirsek, ailelerdir. Evlilik etkinlikleri kınadan, nişana, nişandan düğüne birbirini tartan iki ailenin ilk karşılaşma yerleridir. Ne kadar iyi anlaşan iki taraf, ne kadar uyumlu olan iki aile de olsa sonuçta daha herkes birbirine o kadar da sıcak olmayacaktır. Her iki tarafta birbirini tartacak ufak denemeler yapacaktır. Emin olun ki her düğünde mutlaka bir veya birkaç aile içi sorun ile karşılaşılır. O zaman araya girip biraz da günah keçisi olacak kişilere ihtiyaç vardır. Bu günah keçisi, ilk başta damat, gelin veya birinci dereceden yakınlar olur. Organizasyon firması işin içinde olduğunda ise böyle bir durumda araya girip ortalığı sakinleştirecek bir yoldaşınız var olacaktır. Sırf bu bile organizasyon firmaları ile neden çalışmanız gerektiğini çok iyi anlatan bir nedendir.

Organizasyon firması ile çalışmanın diğer önemli bir sebebi de düğününüzü özel kılacak yaratıcı detaylar ekleyecek olmalarıdır. Daha önce dediğimiz gibi bu sizin için ilk büyük etkinlik olacaktır. Ama 3A gibi bir organizasyon firması için sizin düğününüz daha önce binlerce kez tecrübe sahibi olup  yaptığı bir iştir. Organizasyon firmasındaki çalışanların bir çok düğünde düşündüğü ve uyguladığı bir yaratıcı fikir havuzu vardır. Elbette her düğünde bu fikir havuzu daha da genişlemektedir. Kendinizin daha önce görmediğiniz veya acaba uygulanırsa nasıl olur diye uygulamaktan cesaret edemeyeceğiniz fikirleri organizasyon firması çok rahat bir şekilde korkmadan uygulayabilir.

Tüm bu nedenler size akılcı gelecektir. Ama bilinmesi gereken her organizasyon firmasının da aynı olmadığıdır. Her işte olduğu gibi organizasyon sektöründe olan her firmada birbirinin aynı değildir.

Düğününüz için organizasyon firması ile çalışmak aklınıza yattı ise doğru organizasyon firmasını seçmeniz hayatınızın en güzel gününü yaşamanız için temel belirleyici olacaktır.

3A organizasyon firması, uzun yıllardır organizasyon işinde çalışmaktadır. Binlerce etkinliği başarılı ile gerçekleştirmiştir. Referanslarımızı detayları ile görebilir, bize ulaşıp aklınızdaki tüm sorulara şüphe kalmayacak şekilde cevaplar bulabilirsiniz.

Düğünüzü, rüyalarınızın gününe çevirecek, her anınızı değerli kılacak bir firma ile çalışmak için 3A organizasyon firması olarak tüm uzman personelimiz ile hizmetinizdeyiz.